Kuce, tamy i adaptacje filmowe – podsumowanie pierwszego dnia Konferencji.

Jesteśmy już w trakcie drugiego dnia wystąpień, ale nadszedł czas na podsumowanie tego, co działo się w piątek. A działo się sporo. W piątek podejmowaliśmy dyskusje na temat wpływu Kuców na Abachazję i Bialenię. Podsumowaniem dnia była krótka prelekcja na temat bycia damą w mikroświecie. Zapraszam do krótkiego sprawozdania z piątku na Uniwersytecie.

Konferencję Znawców Rzeczy Niepotrzebnych otworzyła Karolina von Lichtenstein, a dokładniej Juliette da Firenza w imieniu Karoliny, która wcześniej przesłała tekst swojego wykładu na temat: Porównanie adaptacji filmowych Morderstwa w Scholand Expressie na przestrzeni lat.

Najciekawszą sprawą, na którą zwracają uwagę eksperci, był problem z rozmieszczeniem wielkich kamer w przedziale, gdzie przecież toczyła się główna akcja. Wraz z postępem techniki problem został zniwelowany, ale w latach siedemdziesiątych musiano sobie z nim radzić na różne sposoby.

Seńorita von Lichtenstein opisywała kulisy powstawania kolejnych adaptacji filmowych. Niestety przez sam fakt nieobecności prelegenta dyskusja nad tym tematem jest czysto teoretyczna. Nadal mamy nadzieję, że uda się dotrzeć Karolinie do La Palmy i odpowiedzieć chociaż na jedno z pytań.

Na sali wykładowej zjawiało się coraz więcej osób. Kolejnym mówcą był Seńor Kamiński, który opisywał Wpływ faz księżyca na migracje nordackich wojowników.

Dyskusja ta poruszyła wiele osób, które żywiołowo zadawały kolejne pytania.

Steki wspomagają jedynie siłę ciągu podczas rozpędu. Kumulacja następuje w pewien specyficzny sposób: na początku następuje nagły jej przyrost, potem pomału spada, a na koniec pomału przyrasta na stałe. Nie stwierdzono żadnych innych „bonusów” aniżeli te opisane w wykładzie.

To odpowiedź na pytanie odnośnie wpływu steków na dodatkowe efekty oddziaływania księżyca w poszczególnych jego fazach. Dyskusja ciągle wrze i nie zanosi się na rychłe jej zakończenie.

Chwilę po s. Kamińskim na scenę wszedł Konstanty Jerzy Michalski, który opowiadał o wpływie nauk o tamach stosowanych na rozwój grutinizmu oraz grutinizmu-łacianizmu na Nordacie i Vaarla.

[…]Tama Rohańska, broniąca reszty ziem nordackich przed zalaniem przez masy wody znajdującej się w dzisiejszej Abachazji. Było to fenomenalne i zjawiskowe zarazem dzieło sztuki budowniczej. Z pewnych, znanych jedynie Wielkiemu Kartografowi powodów, została ona zniszczona i dzięki tytanicznemu wysiłkowi lokalnego chłopstwa udało się powrócić do starej linii brzegowej.

Słowa te to dość ciekawy pogląd na dzisiejszą kartografię. Naukę, która została ponownie ujawniona po setkach czy też tysiącach lat, kiedy to w tajemniczych okolicznościach zaginęła. Wszystkich fanatyków kartografii zapraszamy do dyskusji w tym temacie!

O Kucach w mikroświecie było już bardzo głośno. Jaki jednak miały one wpływ na rozwój Polinu? Jak można ocenić wpływ Kucy na Abachazję i Bialenię ? To zagadnienie badał kolejny wykładowca.

Jaki był i jaki jest wpływ Kucy w obu krajach?
W ostatniej kadencji w rządzie Bialeńskim Kucem byłem ja.
W Abachazji Kuce straciły wpływ z powodu licznych rewolucji i przewrotów, spowodowanych silną ksenofobią tamtejszych obywateli i chęcią Kuców do tolerancji.
Na razie wpływ Kuców jest zerowy.

To intrygujące podsumowanie stawiło w osłupienie wszystkich słuchaczy, którzy chętnie przystąpili do zadawania pytań. Temat ten raczej tak szybko nie zostanie zamknięty.

Wszyscy wyczuwali wielki spektakl, bowiem spiker zapowiadał ostatniego tego dnia mówcę – a mianowicie Carycę Dostojewską, która opowiadała o tym jak być damą.

Dama, to przede wszystkim kobieta. Nie ma tutaj miejsca na wyjątki. Dama, to kobieta z klasą, która potrafi mocno stąpać po ziemi, musi wiedzieć czego chce, ale i czego chcą od niej inni.

Rzecz wydaje się banalnie prosta, ale jak się okazuje – niezupełnie. Można nią być, czy tylko bywać? Jest to prawo niezbywalne? Na te i inne pytania Aleksandra Dostojewska-Swarzewska odpowie w temacie dyskusji.

Sobota zapowiadała się również pasjonująco. Przypominam, że wykłady trwają do poniedziałku, zaś dyskusje aż do 1 listopada! Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rumores. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s